Evlilik Yıldönümü İçin Kutlama Önerileri

Evlilik, insanın yapacağı en önemli seçimlerden bir tanesidir. Mutluluğa “evet” denilen gün, yıllar geçse bile asla unutulmayacaktır. Oldukça anlamlı olan evlilik yıl dönümü için kutlama önerileri ve konsept fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. İşte en yaratıcı fikirler ve öneriler:

1.Mekân Seçimi

Evlilik yıl dönümünün güzel geçmesi tabi ki mekân seçimi doğrudan orantılıdır. Eşiniz ile birlikte nasıl bir çiftsiniz? Gezgin mi, romantik mi yoksa ev kuşu mu? İkiniz için anlam ifade eden bir mekân belirleyin. Sırf romantik bir gün olsun diye havalı mekânlara tonla para ödemenize hiç gerek yok. Evinizde bile sıcak ve romantik bir hava yaratabilirsiniz. Yeter ki sürprizlere açık bir kişi olun. Evinizde masa hazırlayacaksanız en güzel takımlarınızı çıkartın. Peçete ve masa örtüsü gibi ufak tefek eşyalar için alışveriş yapın. Romantik masanın temellerini atmak bu kadar kolay. Eğer dışarda yemek istiyorsanız deniz kenarında bir masa ayarlayabilirsiniz. Manzaraya karşı romantik yemek yemek oldukça hoş bir evlilik yıl dönümü sürprizi olacaktır.

2.Süsleme Detayları

Şimdi sıra geldi süsleme detaylarına. Ortamı kırmızı balonlar, fotoğraflarınız ve güllerle romantik bir havaya sokabilirsiniz. Gül yapraklarının bir kısmını masanın etrafına serpiştirin. Bir kısmını ise vazoya koyun. Balonların da kalpli şekillerinden olanlarını seçebilirsiniz. Sıra geldi mumları seçmeye. Evin her tarafına kırmızı mumlar koymanız ortamın romantik olması için şarttır. Loş ışık altında eşiniz ile mutlu bir güne daha imzanızı atabilirsiniz.

3. Hediye Seçimi

Hem kadınlar hem de erkekler hediye almaktan büyük bir mutluluk duyarlar. Eşinize evlilik yıl dönümünde hediye seçerken kalıpların dışına çıkmanız önerilir. Her sene aldığınız hediyelerden uzak durun. Ayrıca kadınlara ev eşyası kesinlikle almayın. Romantik ve özenle hazırlanmış bir hediye verebilirsiniz. Birçok insan hediye paketine özen göstermez. Ancak hediyenin içi kadar dış kısmı da önemlidir. Hediye paketini ellerinizle yapabilirsiniz. Ayrıca paketin üzerine romantik bir mektup yazmanız da önerilir.

4.Müzik Seçimi

Eğer evinizde bir pikap varsa çok şanslısınız. Yoksa da herhangi bir teknolojik aletten sevdiğiniz müzikleri listeye ekleyin. Eşiniz ortama girer girmez müzikler başlasın. Müziğin sesinin yüksek ya da alçak olmamasına dikkat edin. Şarkılar slow ilerlesin ve ikiniz için anlamı olan müziklerden oluşsun. 45’lik plaklardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca, düğününüzdeki dan s müziğini de mutlaka listeye ekleyin.

5.Pasta Seçimi

Özel günlerin olmazsa olmazı yaş pastadır. Evlilik yıl dönümü için pasta seçecekseniz fotoğraflı ya da kalpli çeşitlere göz atabilirsiniz. Ayrıca, pastanın üzerine evlilik tarihinizi yazarak eşinizin mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Pastayı kendiniz yapabileceğiniz gibi sayfamız üzerinden sipariş de verebilirsiniz. Ayrıca isterseniz yaş pastanın yanına kalpli kurabiyeler, cupcakeler ve kuru pastalar da ekleyebilirsiniz.

6. Kıyafet Seçimi

Evi ve lezzetleri hazırladıktan sonra kendinizi de süslemeyi ihmal etmeyin. En şık elbiselerinizi giyinin, en sevdiğiniz kokuları sıkın. Bu özel günün anlamlı olması için dış görünümünüze iki kat daha fazla önem verin.