Doktorlara Özel Pasta Önerileri

Doktorluk, birçok meslek grubuna kıyasla daha zordur. Mesleğin zorlukları ilk olarak 17-18’li yaşlarda başlar. Sınav kazanmak isteyen öğrenciler kıyasıya ders çalışarak hayatlarını diledikleri gibi yaşayamaz. Ardından üniversite kazanıldığında da mesleğin çilesi bitmez. Sınavlara çalışma süreci daha üniversite çağındayken saçların dökülmesine ve psikolojinin bozulmasına yol açar. Mesleğe geçişteki son zorluk ise TUS sınavıdır. TUS sınavında da başarılı olan kişileri bu kez de mesleğin çalışma koşulları karşılar. Hal böyle olunca, hayatlarını bizler için feda etmiş doktorlar için özel günlerde mükemmel sürpriz hazırlanmak isteniz. Özellikle tıp bayramı, doğum günü gibi özel günlerde doktorların hoşuna gidecek bir pasta hazırlanmak istenebilir. İşte doktorlara özel pasta önerileri:

1.Cinsiyete Göre Doktor Pastası

Doktor pastası önerilerine başlamadan önce ilk olarak pasta yaptırmak istediğiniz kişinin cinsiyetini göz önüne almanız önerilir. Erkek ve kadın doktorlar için birçok pasta çeşidi bulunur. Genellikle doktor figürünün olduğu pasta modellerine isim de yazdırılabilir.

Kadınlar için uygun olan pasta çeşitlerinde boynunda stetoskop olan kadın figürü bulunur. Erkeklerde ise doktor önlüklü birçok çeşit vardır. Eğer birkaç doktor için pasta kesilecekse düz beyaz zemin üzerine doktor malzemelerinin eklendiği modeller seçilebilir.

2. Branşa Göre Doktor Pastaları

Göz doktorlarını belli eden bazı figürler vardır. Bu figürlerden bazıları; harf tablosu, dereceli gözlük ve lens kabıdır. Pasta yaptırırken bu ve benzeri figürlerden oluşan çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz. Diş doktoru denildiğinde ise akla; diş, dişçi koltuğu ya da ağız için çubuk gelir. Diş doktorluğu mesleğini sembolize eden pastalar, özel günlerde yüzlerde tatlı bir tebessüm oluşturacaktır.

3. Dr. Who Yaş Pasta

Sevilen dizi Dr. Who, özel günlerde de tercih edilmeye devam ediyor. İster dizinin hayranlarına isterseniz de doktor bir sevdiğinize pasta çeşitlerden hediye edebilirsiniz.

4. Önlük Çeşitli Pasta

Kadın ve erkek doktorlar için uygun olan pasta modellerinden bir tanesi de önlüklü olanlardır. Pastaların beyaz ya da yeşilden yapılan modelleri bulunur. Bu modellerin içindeki lezzetler farklılık gösterir. Sayfamız üzerinden beğendiğiniz pasta çeşidini sipariş verebilirsiniz.

Pastaların kişi sayısına göre büyüklüğü değişiklik gösterir. İster kalabalık ortamlar için isterseniz de az katılımlı etkinlikleriniz için doktor pastası sipariş edebilirsiniz.

5. Yazılı Doktor Pastaları

Doktor pastalarının bazı modelleri düz olmasına karşın üzeri yazılıdır. Doktorlar için yazılmış şarkılardan ya da sevdiğiniz kişi ile aranızdaki bir espriden yola çıkarak özel bir pasta yaptırabilirsiniz. Pastanın üzerine şeker hamuru ile yazılan yazıların yanı sıra, bir takım figürlerden oluşan çeşitler de vardır. İsterseniz renkli şeker hamuru satın alarak doktorları ifade eden figürleri kendiniz yapabilir, pastanın üzerine teker teker ekleyebilirsiniz.

6. Kalp Atışı Pastası

Elbette “doktor” denildiğinde akla kalp atış grafiğini gösteren cihaz gelir. Dizilerin bizlere empoze ettiği bu makine, pastalarda da sıklıkla kullanılır. Kırmızı renkte kalp atış grafiğini ifade eden pastalardan sipariş edebilirsiniz.